.:: MENU ::.

.:: GATUNKI PIWA ::.
----------------------------------------------------------------------------

Gatunki Piwa:

Piwa pszeniczne
Charakteryzują się przyjemnym aromatem drożdży.Produkowane są przy udziale przynajmniej 50% słodu pszenicznego oraz brzęczki o zawartości conajmniej 11% ekstraktu.
Piwo białe
Jest to piwo jasne,mętne, kwaskowe o zawartości alkoholu 2,7%-2,8%.
„Stare piwo”
Jest to krzepkie ludowe piwo o gorzkim smaku i ciemnobursztynowej barwie.Jego moc wynosi około 5% obj. alkoholu. Browary produkujące ten typ piwa leżą wszystkie, niemal bez wyjątku, nad dolnym Renem.
Piwa typu pilzneńskiego
W Polsce udział tych piw w produkcji krajowej wynosi ponad 90%.Jest to jasne piwo o delikatnie ziołowym smaku i aromacie.
Piwa pełne
Bardzo trudno jest ująć ten typ piwa w konkretnej definicji. W zasadzie wszystkie piwa nie należące do żadnego ściśle określonego gatunku, można przypisać do tej grupy.Ich moc waha się zwykle w granicach 4,7-5,3%.
Piwo słodowe
Jest to ciemnobursztynowe piwo o zawartości alkoholu nie przekraczającej 1,2%. Mają one opinie bardzo pożywnych, jednocześnie gaszących pragnienie.
Piwa lekkie
Piwa te są produkowane zarówno jasne, jak ciemne, dolnej i górnej fermentacji. Są one bardzo popularne w skandynawi i Ameryce Północnej.
Piwo marcowe
Są to mocne piwa o zawartości alkoholu do 5,9%, produkowane w niewielkich ilościach na specjalne okazje.
Piwa czarne
Wyróżniają się bardzo ciemną barwą oraz nieco mocniejszą goryczką. Zawartość alkoholu waha się od 4,8 do 5%.
Piwa trapistów
Są to piwa klasztorne, wytwarzane przez mnichów na terenie Belgii (oraz w jednym klasztorze w Holandii)..:: PORTALE: ::.

Wszelkie prawa zastrzeżone: http://www.fajne.piwko.pl | © 2003 Fajne Piwko